AKTUALNOŚCI

 • 2021/02/08
  Dziękujemy za wspólny 14. KKK!

  Drodzy Widzowie,
  unosimy się z radości - nasze transmisje obejrzeliście na 12,5 tyś ekranach! Wiemy, że w większości nie oglądaliście sami, więc możemy założyć, że Publiczność 14. KKK była.... no sami policzcie 😉
  Wszystkim nam brakowało teatralnych wrażeń na żywo, ale obydwie nasze widownie: Teatru Korez i Teatru Śląskiego, nie były w stanie ugościć tylu Widzów, nawet gdy graliśmy jak do tej pory na obu scenach równocześnie, a nawet z powtórkami 😉
   
  Największym sukcesem jest dla nas jednak fakt, że 14. KKK się odbył i to z zasięgiem ogólnopolskim! Dziękujemy, że nie tylko oglądaliście spektakle, ale również dzieliliście się swoimi wrażeniami, komentarzami, kliknięciami.
   
  Patrząc na 14. KKK w liczbach - za którymi jesteście przecież Wy, mamy poczucie, że było warto i już myślimy o kolejnych edycjach i spotkaniach z Wami na foyer teatralnych!
   
  DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI,
  Organizatorzy Katowickiego Karnawału Komedii

 • 2021/02/08
  NAGRODA PUBLICZNOŚCI PRZYZNANA!

  Mamy przyjemność ogłosić, że Nagrodę Publiczności 14. KKK
  przyznaliście Państwo spektaklowi „Pan Jowialski” z Teatru Polonia!
  Gratulujemy :)

 • 2021/01/29
  Pamiętajcie by oddać swój głos na NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI!

  PAMIĘTAJCIE, TO WY DECYDUJECIE, KTÓRY ZE SPEKTAKLI OTRZYMA NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI!
  Przedstawienia Katowickiego Karnawału Komedii (z wyjątkiem spektakli "Inteligenci" oraz "Obserwator") biorą udział w plebiscycie o Nagrodę Publiczności.
  Głosujcie Państwo przez pół godziny po zakończeniu transmisji bezpośrednio na podstronach z poszczególnymi transmisjami spektakli.
  Obejrzanemu spektaklowi możecie wystawić ocenę w skali 1-10
  (gdzie 1- słabo, a 10-rewelacja)

 • 2021/01/29
  Inaugurujemy 14. KKK!

  Drodzy Widzowie! To juz dzisiaj! Inauguracja 14. edycji Katowickiego Karnawału Komedii!
  Co roku podczas uroczystego otwarcia na scenie Teatru Śląskiego witali się z Wami Dyrektor Festiwalu Mirek Neinert i Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. W tym roku nie mogło być inaczej. Co prawda zamiast na teatralnej widowni zasiądziecie w swoich wygodnych fotelach, kanapach... ale my dla Was wprost ze sceny!
  Bawcie się dobrze i pamiętajcie aby zagłosować na swój ulubiony spektakl!

 • 2021/01/28
  Jesteśmy dzięki Miastu Katowice :)

  Musicie wiedzieć, że Katowicki Karnawał Komedii nie istniałby bez wsparcia Miasta Katowice! To dzięki współpracy z instytucją Katowice Miasto Ogrodów odbywają się kolejne edycje, a tegoroczna wersja ONLINE jest możliwa tylko dzięki determinacji i przekonaniu, że właśnie teraz jest nam potrzebna choć odrobina radości - nawet jeśli w wersji wirtualnej! Łukasz Kałębasiak chce Państwu życzyć oczyszczającego śmiechu w tym niełatwym czasie:

 • 2021/01/27
  Robert Talarczyk zamiast konferencji prasowej :)

  W tym roku po raz pierwszy nie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca KKK. Dziennikarze nie nagrywali dla Was wypowiedzi do kamer i mikrofonów, ale nadrobimy tutaj!
  Robert Talarczyk, specjalnie dla Was! Wprost ze swojego gabinetu w Teatrze Śląskim!

 • 2021/01/26
  Od Rafała Rutkowskiego słów kilka!

  Rafał Rutkowski jest z nami od pierwszej edycji KKK, nie mogło więc go zabraknąć i w tym roku. Ale o tym to już sam klika słów chciał do Was powiedzieć:

 • 2021/01/21
  Zmiana w repertuarze!
  Image description

  Drodzy Widzowie, z powodów niezależnych od nas zmuszeni jesteśmy do zmiany programu festiwalu: 3 lutego o godzinie 19:00 zamiast spektaklu „Lotto" z Teatru Gudejko pokażemy „Powrót Tamary" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego z Teatru Studio z Warszawy.
  Szczegóły na: karnawalkomedii.pl

 • 2021/01/14
  Zapraszamy na wystawę Kulisy Karnawału Komedii

  Dotychczas karnawałowe fotografie prezentowaliśmy Wam w internecie, ale w tym roku wszystko inaczej... Karnawał online - a zdjęcia na żywo! Od dzisiaj na katowickim rynku możecie powspominać dotychczasowe edycje KKK, na wystawie Jeremiego Astaszowa, który przez 13 lat podglądał kulisy Karnawału przez obiektyw aparatu. Ekspozycję możecie oglądać do końca lutego!