14. Katowicki Karnawał Komedii

Szanowni Państwo!

Ostatnie miesiące nie przyniosły nam wielu powodów do radości. Martwimy się o zdrowie swoje, i naszych najbliższych. A przecież karnawał powinien być czasem radości. Co więcej - radość i śmiech pomagają naszemu zdrowiu. Uodparniają nas fizycznie i psychicznie.

Jestem przekonany, że tegoroczny Katowicki Karnawał Komedii dostarczy zdrową dawkę uśmiechu i radości - i to dodatek wprost do Państwa domów ponieważ najlepsze komedie i farsy z polskich teatrów będą transmitowane online.

Zwykle na spektakle KKK brakowało miejsc, teraz na widowni zmieszczą się wszyscy i nie trzeba będzie kupować biletów. Można powiedzieć, że to jeden z niewielu, pozytywnych efektów pandemii ;)

Życzę Państwu doskonałej zabawy na Katowickim Karnawale Komedii. Bawmy się i śmiejmy, bo teraz jeszcze bardziej aktualne jest powiedzenie, że śmiech to zdrowie.

Marcin Krupa
Prezydent Katowic

Drodzy przyjaciele widzowie Karnawału Komedii.

Tęsknimy za wami. My aktorzy, my organizatorzy czekamy z utęsknieniem, żeby zobaczyć przed sobą wasze roześmiane twarze. Ale nie możemy się poddawać. W tym roku Karnawał jest inny, przez ekran komputera, za darmo, ale jest.

Dziękuję Prezydentowi naszego miasta Marcinowi Krupie za niezłomne przekonanie, że kultura jest niezbędna w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Wzruszajmy się i śmiejmy się, bo dla tych wspaniałych chwil w teatrze warto żyć.

Mirosław Neinert
Dyrektor festiwalu

Niewątpliwą zdobyczą pandemii są odmienne, na nowo przemyślane konwencje, jakich należy przestrzegać w grze ludzkich twarzy. Jesteśmy zmuszeni do zmieniania co pewien czas masek – jednym to służy, a innym nieszczególnie. Zdalne karnawały teatralne nie przestają być jednak zdolne do wszystkiego, oferując szereg przywilejów – na przykład możliwość oglądania teatru w kapciach i odzieży domowej, a także bez potrzeby rezygnacji z popijania herbaty i palenia cygar lub pośledniejszych form nikotyny. Nawet jednak i kibice teatralni, którzy unikają łączenia przeżyć kulturalnych z piciem i paleniem, zdejmą maski codzienne i będą śmiać się pełną gębą.

Piotr Zaczkowski
Dyrektor Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów

 

 

Transmisje

 

Linki do transmisji spektakli dostępne będą przy opisach spektakli na stronie karnawalkomedii.pl

Wszystkie transmisje KKK można oglądać bezpłatnie i tylko z terytorium Polski.

Dostęp do każdego przedstawienia jest możliwy tylko w czasie jego emisji.

Przy spektaklach o limitowanej liczbie widzów, system rozpoznaje kto, kiedy wszedł na stronę
i przyznaje dostęp w kolejności chronologicznej.

Strona zostanie aktywowana na godzinę przed rozpoczęciem transmisji spektaklu
— nie będzie możliwości czekania „w poczekalni” wcześniej.

 

 

 

Nagroda Publiczności

Przedstawienia KKK, z wyjątkiem spektakli Teatru Ślaskiego i Teatru Korez,
biorą udział w plebiscycie o Nagrodę Publiczności.
Głosowanie będzie się odbywać bezpośrednio na podstronach
z poszczególnymi transmisjami spektakli.
 

 

 

Ludzie Karnawału: